Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Mazowsze

Preferencyjne pożyczki dla mazowieckich przedsiębiorców

czwartek, 30 lipca 2020 09:33 / Autor: Michał Kaczor
fot. RonaldCandonga/pixabay.com
Michał Kaczor

Samorząd województwa mazowieckiego wspiera przedsiębiorców, którzy ucierpieli w wyniku pandemii COVID-19. Mogą liczyć na preferencyjne pożyczki.

Ruszyła Mazowiecka Pożyczka Płynnościowa. Przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o preferencyjne pożyczki i odroczenie spłat. Do rozdysponowania jest około 80 mln zł.

- Zarząd województwa mazowieckiego przygotował pomoc w formie pożyczek na bardzo preferencyjnych warunkach. W ramach programu Jeremie 2 uruchomiona została Mazowiecka Pożyczka Płynnościowa. Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa ze wszystkich branż, które doświadczyły negatywnych skutków COVID-19 będą mogły starać się o pomoc finansową do 500 tys. zł - mówi Marcin Wajda dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich UMWM w Warszawie.

Okres karencji może wynieść nawet 12 miesięcy, a okres spłaty do 5 lat.

Firmy mogą przeznaczyć pieniądze na wynagrodzenia pracowników, zobowiązania publiczno-prawne, spłatę zobowiązań handlowych, pokrycie kosztów użytkowania infrastruktury, zatowarowanie, wydatki niezbędne do zapewnienia ciągłości działania, których poniesienie było niezbędne po 31 stycznia 2020 roku oraz bieżące raty kredytów, pożyczek lub leasingu, ale pod warunkiem, że pieniądze nie pochodzą ze środków EFSI lub innych programów Unii Europejskiej, a także innych źródeł pomocy krajowej lub zagranicznej.