Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Mazowsze

Powstanie Młodzieżowa Rada Ekologiczna

czwartek, 30 lipca 2020 10:06 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: oficjalna strona Wojewody Mazowieckiego
Elżbieta Warchoł

Minister Środowiska przy współpracy z Rzecznikiem Praw Dziecka RP i Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych powołuje do życia Młodzieżową Radę Ekologiczną działającą przy Ministerstwie Środowiska. Celem projektu jest stworzenie przestrzeni dla dzieci i młodzieży chcących zaangażować się w działania na rzecz ochrony środowiska.

W skład Rady wejdą 32 osoby, w wieku od 13 do 21 roku życia z całej Polski. Inauguracja projektu we wrześniu br. Projekt pozwoli młodzieży zaangażować się w działania proekologiczne. Pozwoli to na zbudowanie w nich większego poczucia odpowiedzialności za środowisko. Dzięki współpracy z ekspertami i instytucjami podlegającymi Ministerstwu Środowiska młodzi uzyskają ekspercką wiedzę i poznają pracę osób zaangażowanych w ochronę przyrody.

Rada będzie miała głos doradczy, będzie także dysponowała swoim budżetem przekazanym ze środków partnera projektu – Lasów Państwowych. MRE będzie mogła także przyznawać granty na proekologiczne działania dzieci i młodzieży. Do kompetencji Młodzieżowej Rady Ekologicznej należy wyrażanie opinii w zakresie spraw objętych działami administracji rządowej dotyczącej środowiska, przedstawianie opinii na temat planowanych zmian polityki, strategii i zmian legislacyjnych w zakresie właściwości Ministra Środowiska, w tym propozycji rozwiązań.

Rekrutacja potrwa do 9 września. Formularz rekrutacyjny znajduje się na stronie internetowej Młodzieżowej Rady Ekologicznej: mre.srodowisko.gov.pl.

( za: oficjalna strona internetowa Wojewody Mazowieckiego)