Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

Końskie

Serce ziemi koneckiej dla Dagmary z Jacentowa!

piątek, 31 lipca 2020 14:28 / Autor: Monika Nowakowska
foto: StarostwoPowiatowe w Końskich
Monika Nowakowska

Starostwo Powiatowe w Końskich dołącza do grona wspierających inicjatywę zbiórki nakrętek dla mieszkanki Jacentowa w gminie Radoszyce, Dagmary Michalskiej. Przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Końskich stanął specjalny pojemnik, kształtem nawiązującym do symboliki pomocy potrzebującym.

Dziewczynka jest podopieczną Warsztatu Terapii Zajęciowej w Końskich, gdzie poddana jest indywidualnemu programowi rehabilitacji. Zakres rehabilitacji Dagmary obejmuje rehabilitację społeczną, ruchową, terapię zajęciową i pomoc psychologiczną.

Marzeniem Dagmary jest przede wszystkim zakup wózka elektrycznego, ale dziewczynka chciałaby przeznaczyć pieniądze także na zajęcia rehabilitacyjne na lokomacie.

Zbieranie nakrętek to jedna z najbardziej popularnych akcji charytatywnych i społecznych, która łączy aspekt ekologiczny z działaniem wspierającym szczytne cele niesienia pomocy. Jest prosta i nie wymaga od osób biorących w niej udział dużego zaangażowania. - Wszystkich, którzy pragną się przyczynić do spełnienia marzenia Dagmary, gorąco zapraszam do udziału w akcji - mówi starosta konecki Grzegorz Piec. Wystarczy przynieść do wyznaczonego miejsca zebrane przez siebie nakrętki.

 

Zapraszamy do nas: