Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Radomskie

Jedlnia-Letnisko: wystąpią Ramona Rey, Izabela Trojanowska czy Mateusz Mijal

wtorek, 04 sierpnia 2020 08:26 / Autor: Michał Kaczor
Grafika: Jedlnia-Letnisko
Michał Kaczor

Gmina Jedlnia-Letnisko zaprasza na dwa wyjątkowe wydarzenia. Na scenie pojawią się Ramona Rey, Izabela Trojanowska, Edward Hulewicz, Radosław Liszewski, Mateusz Mijal czy Jerzy Zelnik.

W sobotę (15 sierpnia) odbędzie się koncert "Jan Paweł II - Człowiek Pokoju i Nadziei". Recytację zaprezentuje Jerzy Zelnik, a następnie na scenie wystąpią: Ramona Rey, Izabela Trojanowska, Edward Hulewicz, Radosław Liszewski i Mateusz Mijal. Koncert poprowadzi Rafał Patyra.

Koncert odbędzie się w kościele letnim letnim w parafii pw. św. Józefa w Jedlni-Letnisku.

- To będzie koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Rozpocznie się o 15:00. Wystąpią znakomici artyści - mówi Justyna Ostrowska z Urzędu Gminy w Jedlni-Letnisku.

To kolejna odsłona upamiętnienia Papieża Polaka w gminie. W tym roku odprawiona została pierwsza msza święta w nowo wybudowanym kościele na Sadkowie.

- Karol Wojtyła - wielki papież, wielki Polak i wielka postać. Warto ciągle o nim pamiętać. Szczególnie o jego nauce - mówi wójt Piotr Leśnowolski.

Dzień później (16 sierpnia) odbędzie się festiwal patriotyczny z okazji 100. rocznicy "Cudu nad Wisłą.

- Rozpoczynamy uroczystości mszą świętą w intencji ojczyzny o 11:30. Później mamy mnóstwo atrakcji. Będzie koncert paradny Orkiestry GRANDIOSO, następnie występ grupy teatralnej "Warszawiaki". Oprócz tego będą warsztaty, poczęstunek żołnierski, przyjadą do nas historyczne pojazdy - nawet pojawi się czołg - mówi Justyna Ostrowska.

Koncert papieski finansowany jest z pieniędzy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wydarzenie wsparło również Narodowe Centrum Kultury.

Festiwal patriotyczny będzie współfinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

- Zapraszamy bardzo serdecznie zarówno w sobotę, jak i niedzielę mieszkańców, gości, którzy wypoczywają na terenie naszej gminy, ale także wszystkich chętnych z Radomia - zachęca wójt Piotr Leśnowolski.