Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020

Kozienice

Szpital w Kozienicach zamknął wiele oddziałów (nie tylko przez Covid)

wtorek, 04 sierpnia 2020 13:16 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Ze względu na zarażenie koronawirusem personelu medycznego szpitala powiatowego w Kozienicach, lecznica pracuje w ograniczonym trybie. Zamknięta jest m.in. pediatria, pacjenci nie są też przyjmowani na neurologię i ginekologię.

U dwóch lekarzy oddziału pediatrycznego stwierdzono zakażenie koronawirusem, natomiast trzeci został objęty kwarantanną. Z tego powodu oddział musiał zostać zamknięty.

- Przypuszczamy, że pediatria pozostanie nieczynna najpóźniej do 11 sierpnia – powiedział dyrektor szpitala w Kozienicach, Roman Wysocki:

W tym momencie nie są przyjmowani też nowi pacjenci potrzebujący specjalistycznej pomocy neurologicznej, ponieważ jeden z lekarzy lekarz znalazł się w kwarantannie, a drugi objęty jest izolacją domową.

W poniedziałek została uruchomiona Pracownia Radiologii i USG, jednak....na chwilę obecną nie działa tomograf, którego naprawa zaplanowana jest na środę, 5 sierpnia.

Nadal nieczynny jest trakt porodowy i blok operacyjny z powodu remontu instalacji wodno-kanalizacyjnej, który ma potrwać do 20 sierpnia. W związku z tym zamknięte są też oddziały, które wymagają dostępu do boku operacyjnego tj.: ortopedia, chirurgia i urologia. Pacjenci są kierowani do sąsiednich placówek:

Chirurgia Ogólna:- SP ZZOZ w Pionkach, Lipsku i Grójcu,

Ginekologia i Położnictwo z Neonatologią:- SP ZOZ w Lipsku,Grójcu,i Puławach

Ortopedia i Traumatologia Narządu Ruchu:- MCR „Stocker” Konstancin-Jeziorna, i SPSK w Otwocku.

Urologia: - SP ZOZ w Puławach.