Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Opoczno

Gmina Opoczno na Fali

wtorek, 04 sierpnia 2020 16:56 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

W opoczyńskim zalewie można już się kąpać. W audycji Gmina Opoczno na Fali zastępca burmistrza Tomasz Łuczkowski mówił także o inwestycjach drogowych prowadzonych przez samorząd i odkomarzaniu miasta.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Opocznie remontuje gminne drogi. Prace prowadzone już były w miejscowościach Januszewice, Różanna oraz Kruszewiec Kolonia. Ale to nie koniec planowanych robót. Mówił o tym w audycji Gmina Opoczno na Fali Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza miasta. Wyjaśnił, że samorząd wykonuje również inne zadania drogowe m.in. w Bukowcu Opoczyńskim.

Tomasz Łuczkowski przypomniał o otwartym 1 sierpnia kąpielisku nad opoczyńskim zalewem oraz o uczczeniu kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W audycji Gmina Opoczno na Fali mówiliśmy także o odkomarzaniu miasta. Środkiem owadobójczym spryskiwane są najczęściej uczęszczane miejsca tj. okolice MDK (wzdłuż ul. Biernackiego), teren nad zalewem, okolice placów zabaw oraz miejsca szczególnie sprzyjające namnażaniu się komarów.

Zastępca burmistrza Opoczna mówił także o planowanych obchodach 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz o pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. Przypomniał, że zgłaszanie projektów jest możliwe jeszcze tylko do 10 sierpnia.

Posłuchaj rozmowy z Tomaszem Łuczkowskim, zastępcą burmistrza Opoczna.