Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Radomskie

Wypoczynek nad Stawem Górnym w Pionkach

piątek, 07 sierpnia 2020 14:00 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Wiele osób uważa, że znajdziemy tam najczystszą wodę w regionie. W upalne dni, takie jak dziś, ochłody szuka w nim mnóstwo ludzi, nie tylko z Pionek. Co jeszcze oferuje Staw Górny?

Strzeżona plaża, rowerki wodne, kajaki, kule wodne, tężnia solna,wyciąg nart wodnych, boiska do piłki siatkowej i boisko do beach soccera. Jest także możliwość wypożyczenia leżaków i parasoli plażowych. Jednak mimo bogatej infrastruktury, dla odwiedzających Staw Górny w Pionkach liczy się coś jeszcze:

Wakacyjny błogostan nad woda pozwala nam się odprężyć i zapomnieć o wielu sprawach. Jednak na pewno nie powinniśmy zapominać o zagrożeniu ze strony koronawirusa. Ostatni tydzień przyniósł kolejne rekordy nowych zachorowań. W jaki sposób odpoczywający nad wodą chronią się przed potencjalnym zarażeniem:

Wydawać by się mogło, że większość jest świadoma niebezpieczeństwa i się go wystrzega, jednak z perspektywy ratowników wygląda to zgoła inaczej. Mówi Mateusz Sąpór, który pilnuje bezpieczeństwa nad wodą:

Jednak my możemy zachować zdrowy rozsądek oraz dystans społeczny i poszukać relaksu nad wodą. Ośrodek Staw Górny czynny jest codziennie od godziny 10:00 do 19:00. Warto odwiedzić to miejsce, zwłaszcza że kąpielisko cały czas się zmienia. Wkrótce ma powstać tutaj dodatkowe miejsce zabaw dla dzieci, czyli tzw. splash park.