Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leonard z Porto Maurizio, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 listopada 2020

Opoczno

Powiat Opoczyński na Fali

piątek, 07 sierpnia 2020 16:53 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Jak opoczyński szpital funkcjonuje w czasie pandemii koronawirusa? O tym mówiliśmy w kolejnej audycji Powiat Opoczyński na Fali.

Szpital w Opocznie jak większość tego typu placówek w kraju walczy z koronawirusem od połowy marca. - To było dla nas zupełnie nowe doświadczenie - przyznaje Beata Baszuk, pielęgniarka epidemiologiczna w Szpitalu Powiatowym w Opocznie. Jak dodaje, pierwsza fala koronawirusa wywołała wiele sytuacji kryzysowych w szpitalu, najważniejsze jednak, że udało się je opanować.

Przyjęcia pacjentów w szpitalu wyglądają inaczej niż to było przed pandemią. Teraz osoby zgłaszające się do szpitala najpierw trafiają do specjalnych namiotów ustawionych przed placówką, wyjaśnia Halina Szmigiel, pielęgniarka oddziałowa na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Zanim pacjent trafi na oddział szpitala musi być przebadany na obecność koronawirusa.

Na terenie opoczyńskiego szpitala na obecność koronawirusa badani są nie tylko przyszli pacjenci placówki. Od 9 lipca przy szpitalu funkcjonuje również specjalny punkt pobrań typu drive-thru. Działa on w namiocie, do którego dojeżdża się od strony al. abp. Zygmunta Zimowskiego. Kiedy i kto może skorzystać z tych wymazów, wyjaśnia Beata Baszuk, pielęgniarka epidemiologiczna w opoczyńskim szpitalu.