Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Antoni, opat
Dziś jest: Niedziela, 17 stycznia 2021

REGION

Ponad 1 mln zł na przebudowę ulicy Słowackiego w Pionkach

piątek, 07 sierpnia 2020 14:49 / Autor: Monika Nowakowska
foto: mazovia.pl
Monika Nowakowska

Bezpieczne ciągi piesze i rowerowe oraz wyniesiona powierzchnia - ulica Słowackiego w Pionkach zostanie gruntownie przebudowana. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel 1,3 mln złotych.

Umowy w tej sprawie w Urzędzie Miasta Pionki podpisali dziś wicemarszałek Rafał Rajkowski i burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk.

Wicemarszałek Rafał Rajkowski złożył gratulacje burmistrzowi, radnym miasta Pionki oraz całemu zespołowi tworzącemu projekt przebudowy ulicy Słowackiego. – Mamy z Panem burmistrzem wiele sposobności, aby rozmawiać o tym co ważne dla miasta Pionki. Pojawiło się kilka nowych ciekawych projektów, o których rozmawialiśmy. Kilka z nich z pewnością znajduje się w zainteresowaniu zarządu województwa mazowieckiego – mówi wicemarszałek.

Inwestycja obejmuje przebudowę ulicy Słowackiego w Pionkach od skrzyżowania (ul. Zakładowa) do drogi powiatowej (ul. Żeromskiego). W wyniku modernizacji powstaną wydzielone i bezpieczne ciągi piesze i ścieżka rowerowa dwukierunkowa z utworzeniem pasa zieleni izolacyjnej. Ponadto przebudowanych zostanie 6 skrzyżowań z wyniesioną powierzchnią, których celem jest ograniczenie prędkości pojazdów. Przy szkole podstawowej zamontowane zostaną barierki ochronne, które ograniczą możliwość wtargnięcia na jezdnię.

Samorząd Mazowsza na ten cel przeznaczy 1,3 mln zł. Inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach realizowanego przez samorząd Mazowsza „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego".