Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Mazowsze

Pijany kierowca zatrzymany dwa razy w ciągu kilku godzin

poniedziałek, 10 sierpnia 2020 11:24 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: pixabay/ jarmoluk
Elżbieta Warchoł

Ponad 1,6 promila alkoholu miał w organizmie kierowca, którego zatrzymali grójeccy policjanci. Taką bezmyślnością wykazał się 61-latek, który nocą postanowił jeździć samochodem. Kilka godzin później, ponownie wsiadł za kółko, tym razem został zatrzymały przez przypadkowe osoby.

Jak informuje nadkom. Agnieszka Wójcik z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu: W sobotę w nocy policjanci drogówki, podczas patrolu zatrzymali do kontroli kierującego toyotą. Badanie kierującego wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie. Niestety mieszkaniec powiatu grójeckiego wykazał się bezmyślnością i już po trzech godzinach wsiadł za kierownicę samochodu i ponownie wpadł w ręce mundurowych. Tym razem po północy zareagowały osoby przebywające na stacji paliw i odebrały mu kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę. Niestety i za drugim razem policyjny alkomat wskazał, że w organizmie 61-latka był alkohol. Jego wartość tym razem była niższa, ale w dalszym ciągu zabroniona - mówi nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Kierujący będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości, usłyszy dwa zarzuty za popełnienie przestępstwa. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.