Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020

Końskie

Kolejne rondo w Końskich. Będzie bezpieczniej i bliżej

wtorek, 11 sierpnia 2020 11:00 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Uroczyście oddana została do użytku ulica Mostowa w Końskich. Znajdującemu się przy niej rondu nadane zostało imię Sylweriusza Jaworskiego.

Budowa ulicy Mostowej w Końskich to inwestycja, która poprawi układ komunikacyjny w mieście. Mówił o tym podczas uroczystego otwarcia gminnej inwestycji burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

Z wykonanej inwestycji cieszą się okoliczni mieszkańcy, bo łatwiej i bezpieczniej będą mogli dojechać do i z centrum miasta, wyjaśnia Marian Jedynak, wiceprzewodniczący komitetu osiedlowego Osiedle Stary Młyn.

Budowa ponad 700-metrowego odcinka ulicy Mostowej i znajdującego się na niej ronda kosztowała 3,5 mln zł, z czego nieco ponad 2 mln to wsparcie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. To jedna z wielu gminnych inwestycji zrealizowana w ramach tego programu, podkreślał burmistrz Krzysztof Obratański.

Za możliwość przeprowadzenia tej i innych koneckich inwestycji burmistrz i mieszkańcy gminy dziękowali obecnemu na uroczystości wojewodzie Zbigniewowi Koniuszowi.

Uroczystość stała się również okazją do nadania rondu u zbiegu ulic Zielonej, Młyńskiej i Mostowej imienia Sylweriusza Jaworskiego. Z taką inicjatywą wyszedł radny miejski Marek Kozerawski, który w ten sposób chciał uczcić nieco zapomnianego w Końskich bohatera czasów wojny.

Rondo Sylweriusza Jaworskiego poświęcił dziekan konecki ks. Andrzej Zapart. W gminnej uroczystości wzięły udział także władze powiatu ze starostą Grzegorzem Piecem na czele.