Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

Opoczno

Powiat Opoczyński na Fali

piątek, 14 sierpnia 2020 16:47 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Jak poradzili sobie z maturami opoczyńscy uczniowie? Ilu absolwentów klas ósmych chce uczyć się w powiatowych szkołach? Mówimy o tym w kolejnej audycji Powiat Opoczyński na Fali.

380 absolwentów szkół, których organem prowadzącym jest Powiat Opoczyński przystąpiło do tegorocznych matur. Jak poradzili sobie z egzaminem dojrzałości, wyjaśnia Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

Do matur przystąpili także absolwenci techników.

 

Kończy się proces rekrutacji w powiatowych szkołach ponadpodstawowych. Przyjętych zostało do nich już 553 uczniów. - Oddziały klas pierwszych uruchomione zostaną we wszystkich powiatowych zespołach szkół - Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

W szkole w Mroczkowie odbędzie się też powiatowa inauguracja roku szkolnego. Uroczystość planowana jest na 31 sierpnia.

 

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy przeprowadzili się do nowego budynku. Warunki mieszkaniowe są tu dużo lepsze niż w pawilonie, w którym dotychczas przebywali, wyjaśnia Agnieszka Brola, dyrektor DPS-u.

 

Przebudowa i rozbudowa Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy to projekt, którego wartość sięga 11,5 mln zł. Na jego realizację samorząd powiatowy pozyskał z RPO blisko 8,7 mln.

Z kolei w ramach programu „Aktywny samorząd” dla mieszkańców DPS-u udało się ostatnio zakupić cztery wózki inwalidzkie z napędem elektrycznym.

 

Blisko 260 tysięcy złotych pozyskało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opocznie. Pieniądze pochodzą z ministerialnego projektu, dzięki któremu wsparcie otrzymają dzieci przebywające w pieczy zastępczej podczas trwania epidemii koronawirusa, wyjaśnia Katarzyna Szymczyk, dyrektor PCPR-u.

PCPR obecnie finalizuje formalności związane z zakupem sprzętu.