Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Radomskie

Rozpoczęto budowę szpitala w Pionkach

środa, 19 sierpnia 2020 12:19 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Prawie 16 mln złotych będzie kosztować budowa nowego pawilonu zabiegowego szpitala w Pionkach. Wykonawcą jest wybrana w przetargu firma Arbud z Radomia. Inwestycja ma być gotowa w czwartym kwartale 2021 roku.

W nowoczesnym pawilonie zabiegowym będą się znajdować: chirurgia i ginekologia, a także izba przyjęć, poradnie specjalistyczne, nocna i świąteczna pomoc lekarska oraz diagnostyka, wyposażona w urządzenie rentgenowskie, USG oraz tomograf komputerowy.

Wicestarosta Roman Frąk, który był gościem Radia Plus Radom poinformował, że w przyszłorocznym budżecie Starostwa Powiatowego w Radomiu zostanie zabezpieczona kwota w wysokości ok. 7 mln żłotych na wyposażenie i sprzęt medyczny.

W ciągu miesiąca ma byc również gotowa dokumentacja dla II etapu rozbudowy szpitala, czyli budowę kolejnego pawilonu. Następnym krokiem będzie rewitalizacja istniejącego, przedwojennego budynku.

Z wicestarostą Romanem Frąkiem rozmawiał Radosław Mizera. Z naszym gościem rozmawialiśmy również o szczepieniach, które ruszą w połowie września: