Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Maria Klementyna Annuarita Nengapeta, dziewica i męczennica
Dziś jest: Niedziela, 29 listopada 2020

Radomskie

Przysucha, Pionki i Głowaczów ze wsparciem na Maluch+

czwartek, 20 sierpnia 2020 15:36 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Trzy gminy z radomskiego trzymały wsparcie w ramach programu Maluch +. Są to Przysucha, Pionki i Głowaczów.

Wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz podpisał dzisiaj z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego umowy w ramach programu Maluch +. Podpisano 14 umów na łączną kwotę ponad 5,5 mln zł. Dofinansowanie otrzymały:

- Gmina Miasto Przysucha (umowa na kwotę 25 920,00 zł na funkcjonowanie miejsc w Samorządowym Klubie Dziecięcym „Maluszek” w Przysusze);

- Gmina Miasto Pionki (umowa na kwotę 64 800,00 zł na funkcjonowanie miejsc w Miejskim Żłobku Wesoły Pajacyk);

- Gmina Głowaczów (umowa na kwotę 37 260,00 zł na funkcjonowanie miejsc w Gminnym Żłobku Maluch Plus „Słoneczny Zakątek” w Głowaczowie).

Program „Maluch+” wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Beneficjenci programu mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki. „Maluch+” jest programem rocznym. Celem programu „Maluch+” jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki.