Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Kozienice

Porodówka i blok operacyjny w Kozienicach wciąż zamknięte

piątek, 21 sierpnia 2020 08:33 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Remont traktu porodowego i bloku operacyjnego w kozienickim szpitalu nie zakończył się w planowanym terminie 20 sierpnia. Jak wyjaśnia dyrekcja, powodem jest tragiczny stan instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Od 20 lipca w szpitalu w Kozienicach prowadzony jest remont instalacji wodno – kanalizacyjnej Bloku Operacyjnego oraz Traktu Porodowego. - Niestety, mimo starań nie uda nam się zakończyć prac w zaplanowanym terminie z powodu tragicznego stanu urządzeń i instalacji oraz zaniedbań wynikających z braku przeprowadzenia generalnego remontu, w tym wymiany urządzeń instalacyjnych przez ostatnie 40 lat – informuje dyrektor szpitala Roman Wysocki.

Jak przyznaje dyrektor, przed rozpoczęciem remontu spodziewano się wielu trudności, ale nawarstwienie się dodatkowych awarii wynikających z przeprowadzanych prac przerosło oczekiwania.

Wzrósł też koszt remontu o ponad 200 tys. złotych. Dyrekcja w tym momencie nie podaje przewidywanej daty zakończenia prac. Wiemy natomiast, że wystąpiono do szpitali zabezpieczających udzielanie świadczeń zdrowotnych w oddziałach zabiegowych o przedłużenie okresu przyjmowania pacjentów z Kozienic do 31 sierpnia.

Poniżej przypominamy wykaz podmiotów leczniczych, które zabezpieczają dla pacjentów z naszego terenu świadczenia medyczne:

1. Chirurgia Ogólna: SP ZZOZ w Pionkach, SP ZOZ w Lipsku, PCM w Grójcu.

2. Ginekologia i Położnictwo z Neonatologią: SP ZOZ w Lipsku, PCM w Grójcu, SP ZOZ w Puławach.

3. Ortopedia i Traumatologia Narządu Ruchu: MCR „Stocker” Konstancin-Jeziorna, SPSK w Otwocku.

4. Urologia: SP ZOZ w Puławach.