Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Radomskie

Droga będzie poprawiona. Mieszkańcy Milejowic mogą odetchnąć z ulgą

piątek, 21 sierpnia 2020 11:34 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

Droga wojewódzka 740 w podradomskich Milejowicach będzie poprawiona - tak, jak domagają się tego mieszkańcy - zapewnia Monika Burdon, rzecznik Mazowieckiego Zarządu Dróg w rozmowie z Radiem Plus Radom.

 - Wszystkie utrudnienia i niedogodności, które pojawiły się w trakcie budowy drogi wojewódzkiej 740 w podradomskich Milejowicach są obecnie analizowane. Na pewno będą rozwiązane i nie zostawimy mieszkańców z tymi problemami - mówi Monika Burdon, rzecznik Mazowieckiego Zarządu Dróg.

Problem polega na tym, że droga została tak zaprojektowana, że podczas ulewy posesje zalewane są wodę, a z niektórych nie da się wyjechać nie narażając auta na uszkodzenia. Sprawą zajął się marszałek Mazowsza Adam Struzik, który w ubiegły czwartek, 13 sierpnia odpowiedział mieszkańców, którzy pisali w tej sprawie.

Na bieżąco problemy monitoruje Leszek Margas wójt gminy Zakrzew. Obecnie trwają prace zmierzające do tego, by problemy zostały rozwiązane. - Mam zapewnienie, że koszty poniesie samorząd Mazowsza, a prace potrwają do końca września - mówi Leszek Margas.