Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Opoczno

Sprawca wypadku w Anielinie miał prawie 4 promile

wtorek, 25 sierpnia 2020 12:26 / Autor: Monika Nowakowska
foto: polcja/Opoczno
Monika Nowakowska

Sprawca wczorajszego wypadku drogowego w Anielinie miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie oraz aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Przypomnijmy, że wczoraj ok. godz. 18.30 na drodze krajowej nr 48 w Anielinie w powiecie opoczyńskim 60 -letni mężczyzna kierujący oplem corsa nagle zjechał na przeciwległy pas drogi wprost pod nadjeżdżający kia sportage, którym jechały dwie 30 -latki z dziecmi w wieku 7 i 8 lat.

Siła uderzenia była tak duża, że wszyscy uczestnicy wypadku z poważnymi obrażeniami ciała trafili do szpitali w Tomaszowie Mazowieckim i Opocznie, a następnie decyzją lekarzy czworo z uczestników zdarzenia trafiło do dwóch łódzkich szpitali.

Obojgu kierującym została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Okazało się, że 60 -letni kierowca opla miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu. Droga przez kilka godzin była całkowicie zablokowana, a policja wyznaczyła objazdy.

Policja kolejny raz przestrzega przed tak skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem. Pamiętajmy, że już za samo prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu grożą surowe konsekwencje z karą więzienia włącznie.

Kierowcy corsy grozi teraz nawet 8 lat pozbawienia wolności.