Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Końskie

Grzegorz Piec: Wystarczyły dwa wesela i sytuacja zmieniła się diametralnie

środa, 26 sierpnia 2020 16:50 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Pogorszyła się sytuacja epidemiczna w powiecie koneckim. Mówił o tym w audycji Powiat Konecki na Fali starosta Grzegorz Piec.

W ciągu ostatnich kilku dni na terenie powiatu koneckiego potwierdzonych zostało ponad 70 nowych przypadków koronawirusa. Od początku epidemii na COVID-19 zachorowało tu 128 osób. – Wystarczyły dwa wesela w powiecie i sytuacja zmieniła się diametralnie – przyznał starosta Grzegorz Piec. Jak wyjaśnił, zwiększona liczba zachorowań wymusiła wprowadzenie niezbędnych środków ostrożności. Zawieszona została bezpośrednia obsługa interesantów w Starostwie Powiatowym w Końskich. Powiat odwołał też planowane na tę sobotę dożynki. – Dla mnie ważne jest to, że w tej chwili jest tylko jedna osoba w szpitalu z tych wszystkich zarażonych. Większość, może nawet 90 procent, przechodzi chorobę bezobjawowo – zapewniał starosta.

Grzegorz Piec podsumował także przeprowadzone niedawno przez powiatowy samorząd obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz wizytę komisarza unijnego w Końskich. W koneckim starostwie z samorządowcami spotkał się Janusz Wojciechowski. Komisarz do spraw rolnictwa odwiedził także Maleniec.

Posłuchaj całej rozmowy ze starostą koneckim Grzegorzem Piecem: