Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Radomskie

Charytatywny rajd rowerowy dla Anity Lewandowskiej z Lisowa

środa, 26 sierpnia 2020 15:35 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Monika Szpilska
Weronika Chochoł

Sport i rekreacja w charytatywnym duchu. W najbliższą sobotę z Jedlińska wyruszy charytatywny rajd rowerowy na rzecz Anity Lewandowskiej. Kobieta walczy o normalne życie po brutalnym ataku męża, do którego doszło we wrześniu ubiegłego roku. 

Do tragedii doszło 18 września ubiegłego roku w jednym z domów jednorodzinnych w Lisowie (gmina Jedlińsk). 34-letni wówczas Paweł L. siekierą zaatakował ciężarną żonę. Przez zdarzeniem mężczyzna zaprowadził do sąsiadki ich pięcioletniego syna, natomiast po ataku to właśnie sąsiadkę poinformował o tym, co się stało.

37-letnia kobieta w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Przeszła operację, długo była w stanie ciężkim, realnie zagrażającym jej życiu. Niestety, pomimo podjętych przez lekarzy czynności, nie udało się uratować dziecka. Pani Anita walczy o normalne życie, wymaga specjalistycznej opieki medycznej, rehabilitacji, opieki psychologicznej i sprzętu rehabilitacyjnego.

W najbliższą sobotę z Jedlińska wyruszy rajd charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na wsparcie kobiety. Na trasie rajdu znajdą się Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy oraz miejscowość Kolonia Sucha.

Każdy z uczestników zobowiązany jest do pokrycia opłaty startowej w wysokości 10 zł. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na leczenie Anity Lewandowskiej. Każdy z uczestników musi mieć przy sobie również kask i kamizelkę odblaskową. Obowiązują zapisy, jednak organizatorzy zapraszają również osoby, które zapiszą się w dniu wyjazdu.

Do udziału w rajdzie zaprasza wójt gminy Jedlińsk - Kamil Dziewierz:

 

Osoby, które nie wezmą udziału w rajdzie mogą wesprzeć zbiórkę w internecie (link tutaj), przekazać darowiznę na konto bankowe lub wziąć udział w facebookowych licytacjach na rzecz pani Anity (tutaj).