Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Końskie

Przybywa zakażonych. Gdzie wykonać testy?

piątek, 28 sierpnia 2020 14:52 / Autor: Marcin Prejs
fot. Pixabay
Marcin Prejs

Wzrasta liczba zakażonych koronawirusem w powiecie koneckim. Miejscowy sanepid podaje informację o 17 nowych przypadkach.

W powiecie koneckim z każdym dniem wzrasta liczba osób zakażonych koronawirusem. W ciągu ostatniej doby przybyło ich 17. Od początku epidemii sanepid potwierdził już 152 zakażenia, aktywnych przypadków jest w tej chwili 112. Lawinowy wzrost zakażonych skutkował wprowadzeniem tu żółtej strefy ochronnej. Wiąże się to z dodatkowymi obostrzeniami. Chodzi m.in. o to, że w żółtej strefie na weselach może bawić się maksymalnie 100 osób. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Wesela zorganizowane na terenie powiatu koneckiego stały się źródłem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Lawinowy wzrost zakażeń notowany jest od początku tygodnia. W efekcie niektóre urzędy i instytucje ponownie zawiesiły bezpośrednią obsługę interesantów. Tak jest m.in. w Urzędzie Miasta i Gminy Końskie, Starostwie Powiatowym w Końskich i Urzędzie Gminy w Smykowie. Ograniczenia wprowadzone zostały także w Urzędzie Gminy w Fałkowie.

Na terenie powiatu koneckiego działają dwa punkty, w których pobierane są wymazy do testów na koronawirusa. Pierwszy działa przy szpitalu przy ul. Gimnazjalnej 41 B, tel. 41 390 23 70 (w godzinach 8 - 10). Drugi to punkt Corten Medic. Zlokalizowany jest on przy ul. Staszica 2, tel. 41 246 00 11. Działa on także w godzinach 8 - 10. Badania w kierunku koronawirusa zleca sanepid. W drugim punkcie (przy koneckim starostwie) wykonywane są one także komercyjnie.