Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Chryzant i Daria
Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020

Opoczno

Powiat opoczyński i gmina Drzewica. Razem dla mieszkańców

sobota, 29 sierpnia 2020 14:28 / Autor: Marcin Prejs
Fot. UMiG w Drzewicy
Marcin Prejs

Starosta Opoczyński Marcin Baranowski wziął udział w obradach Komisji Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego Rady Miejskiej w Drzewicy.

Jak zaznaczył burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, spotkanie miało na celu wymianę informacji w sprawie możliwości realizowania kolejnych zadań inwestycyjnych na drogach powiatowych na terenie gminy Drzewica. - Kilka lat temu opracowano dokumentacje techniczne czterech inwestycji: przebudowy odcinka Radzice Małe – Brzuza, przebudowy ulicy Żeromskiego w Drzewicy, budowy chodnika na ulicy Kilińskiego w Drzewicy w kierunku Zakościela oraz budowy chodnika w Żdżarach, a prace dokumentacyjne zostały sfinansowane z budżetów Gminy Drzewica i Powiatu Opoczyńskiego – przypomniał burmistrz.

Samorządowcy gminy Drzewica wyrazili gotowość – o ile zajdzie taka potrzeba – współfinansowania wspomnianych inwestycji. 

Z kolei starosta Marcin Baranowski zadeklarował, że Powiat Opoczyński jest otwarty na realizację kolejnych inwestycji drogowych we współpracy z Gminą Drzewica, przede wszystkim z wykorzystaniem środków zewnętrznych. Zaproponował, by w imieniu Powiatu Opoczyńskiego wnioski o pozyskanie wsparcia finansowego składała Gmina Drzewica. Jednocześnie poprosił o zorganizowanie roboczego spotkania w terenie, po którym zostaną wybrane kluczowe zadania do realizacji na następne lata.

Na spotkaniu starosta opoczyński poinformował też, że pensjonariusze miejscowego Domu Pomocy Społecznym mieszkają już w nowym budynku, obecnie trwa porządkowanie placu i zagospodarowywanie terenu, a oficjalnie otwarcie przebudowanej siedziby DPS odbędzie się jesienią bieżącego roku.