Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Końskie

Konecki Wrzesień w okrojonej formule

poniedziałek, 31 sierpnia 2020 15:47 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Władze Końskich odwołują znaczną część Koneckiego Września. Tegoroczne obchody z uwagi na koronawirusa będą o wiele skromniejsze niż dotychczas.

Powiat konecki już w ubiegłym tygodniu znalazł się w żółtej strefie ochronnej. Wzrastająca liczba zakażonych podpowiada, że wkrótce może być objęty strefą czerwoną. Dlatego władze Końskich podjęły decyzję, by tegoroczne obchody Koneckiego Września znacznie ograniczyć. – Uznaliśmy, że organizacja tak dużego wydarzenia wiązałaby się z ryzykiem, które przede wszystkim objęłoby ludzi starszych, dla nas najważniejszych, czyli m.in. kombatantów, dlatego zdecydowaliśmy się, by okroić uroczystość Koneckiego Września – tłumaczy burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

Podczas sobotnich obchodów Koneckiego Września nie będzie pocztów sztandarowych, przedstawicieli szkół, wojska oraz orkiestry. Jak wyjaśnia burmistrz, 5 września o godzinie 16 złożone zostaną tylko wieńce przez delegacje przybyłe pod Pomnik Partyzantów. Z kolei w niedzielę 6 września w koneckiej kolegiacie o godzinie 9.30 odprawiona zostanie msza święta.