Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup
Dziś jest: 24 października 2020

Przysucha

Ani jednego pożaru w odrzywolskich lasach!

poniedziałek, 31 sierpnia 2020 17:42 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Dzięki współpracy z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej gmina Odrzywół zaoszczędziła ok. 300 tys. złotych. W jaki sposób?

Nie odnotowano żadnej próby podpalenia w gminie Odrzywół od chwili rozpoczęcia patrolowania kompleksów leśnych przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Uroczystość podsumowania kilkumiesięcznych patroli w okolicznych lasach odbyła się dzisiaj w Odrzywole.

Pododdział Wojsk Obrony Terytorialnej od połowy maja kontynuował misję organizacji patroli i wsparcia administracji publicznej w przeciwdziałaniu podpaleniom na terenie gminy.

Sekretarz stanu w ministerstwie obrony narodowej, Wojciech Skurkiewicz:

Wdzięczny za wsparcie ze strony Wojsk Obrony Terytorialnej był wójt gminy Marian Kmieciak. - Pierwsze pożary miały miejsce 4 lata temu. Tylko 2019 roku spłonęło ponad 120 hektarów lasów. To były podpalenia - mówił włodarz Odrzywołu:

Starosta przysuski Marian Niemirski zwrócił uwagę, że współpraca z żołnierzami była przykładem modelowej współpracy radministracji rządowej z samorządem lokalnym:

Żołnierze WOT mieli do dyspozycji sprzęt transportowy i noktowizyjny. Podpułkownik Łukasz Baranowski, dowódca 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu:

Warto przypomnieć raz jeszcze, że w trakcie wspólnych patroli żołnierzy WOT i druhów OSP nie odnotowano żadnego podpalenia lasów - pierwszy raz od wielu lat.