Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Opoczno

Warsztaty z etnomuzyki w Opocznie

wtorek, 01 września 2020 14:45 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Każdy uczestnik będzie miał możliwość zapoznać się z podstawami gry na akordeonie, bębenku i skrzypcach. Opoczyńskie muzeum zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty z etnomuzyki.

Warsztaty poprowadzą Marcin Snokowski, dr Jan Łuczkowski oraz Julian Jarząb. W zajęciach będą mogły wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 7. do 18. roku życia mieszkające lub uczące się w powiecie opoczyńskim. Każdy uczestnik warsztatów będzie miał możliwość zapoznać się z podstawami gry na akordeonie, bębenku i skrzypcach. Najzdolniejsi uczniowie wystąpią na konferencji organizowanej przez Muzeum Regionalne w Opocznie w dniu 5 października 2020 r. pod nazwą „Etnomuzyka”.

Osoby zainteresowane warsztatami powinny dostarczyć wypełnioną kartę zgłoszeniową do sekretariatu muzeum w godzinach pracy placówki. Nabór potrwa od 1 do 5 września. Ilość miejsc ograniczona. Warsztaty są realizowane w ramach zadania pod nazwą „Zagraj mi muzykancie – opoczyńskie granie” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2020. Szczegółowe informacje, karta zgłoszeniowa oraz program zajęć dostępne są na stronie internetowej Muzeum Regionalnego w Opocznie – www.muzeumopoczno.pl