Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Radomskie

Stypendia burmistrza Skaryszewa przyznane

środa, 02 września 2020 10:20 / Autor: Monika Nowakowska
foto: UM/Skaryszew
Monika Nowakowska

78 uczniów szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Skaryszew zdobyło Stypendium Burmistrza Skaryszewa - pamiątkowe dyplomy i upominki za wzorowe wyniki w nauce ze względu na pandemię koronawirusa odbyło się podczas rozpoczęcia roku szkolnego w poszczególnych placówkach.

Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew Dariusz Piątek pogratulował wszystkim wyróżnionym. Słowa podziękowania skierował również do dyrektorów szkół, nauczycieli, trenerów oraz rodziców nagrodzonych uczniów. - To był wyjątkowy rok szkolny, który dla nas wszystkich miał zaskakujący przebieg. Nikt z nas nie spodziewał się, że szkolną pracę tak bardzo zmieni epidemia, a obostrzenia wprowadzą zdalne nauczanie. Było to ogromne wyzwanie, z którym musieli zmierzyć się przede wszystkim uczniowie. Dziękujemy za wysiłek podjęty przez dyrektorów, nauczycieli, pracowników i rodziców, by w nowej sytuacji kontynuować codzienną naukę i nie tracić kontaktu ze szkołą, przyswajać nową wiedzę i umiejętności. Z pewnością zdobyte teraz doświadczenia zaowocują także w przyszłości – mówi burmistrz Dariusz Piątek.

Stypendia w wysokości kilkuset złotych przyznane zostały po raz piąty w ramach realizacji Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży z terenu Gminy Skaryszew.

Stypendium otrzymują tylko najlepsi z najlepszych, którzy w klasyfikacji rocznej uzyskali wzorową ocenę z zachowania oraz średnią ocen 5,5 w szkołach podstawowych klas IV-VI i średnią ocen 5,3 w klasach VII – VIII uczęszczającymi do szkół na terenie Gminy Skaryszew i będącymi jej mieszkańcami. Pod uwagę brane były także punkty zdobywane w olimpiadach na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim czy międzynarodowym oraz za udział w konkursach artystycznych, przedmiotowych i zawodach sportowych promujących gminę. Osiągnięcia te dawały możliwość zdobycia dodatkowych punktów co przekładało się na wysokość otrzymanego stypendium.

- Gratuluję wszystkim, którzy osiągnęli tak wysokie wyniki. To wymagało ogromu pracy i wysiłku z waszej strony, ale również wielu wyrzeczeń. Jestem bardzo dumny, że mamy tak zdolnych uczniów i chciałbym za to podziękować nauczycielom wychowawcom oraz rodzicom - mówi przewodniczący Rady Miejskiej w Skaryszewie Tomasz Madej.

Wśród stypendystów znalezło się 17 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Skaryszewie; 17 Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w  Odechowie; 3 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Chomentowie Puszcz; 12 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Makowie; 3 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Dzierzkówku Starym; 3 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Sołtykowie; 17 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. K. St. Wyszyńskiego w Makowcu oraz 6 uczniówPublicznej Szkoły Podstawowej w Modrzejowicach.

Komisja konkursowa przyznała stypendia na łączną kwotę 29 300 złotych.