Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Maria Klementyna Annuarita Nengapeta, dziewica i męczennica
Dziś jest: Niedziela, 29 listopada 2020

Końskie

Zdrowieją koneccy weselnicy

piątek, 04 września 2020 14:42 / Autor: Marcin Prejs
fot. Pixabay
Marcin Prejs

Aż 100 ozdrowień odnotowanych zostało wśród zakażonych mieszkańców powiatu koneckiego.

Na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzone zostały 103 ozdrowienia. Po jednym odnotowano w powiatach buskim, sandomierskim i starachowickim. Najwięcej, bo aż 100 ozdrowień potwierdzonych zostało w powiecie koneckim. Tu niespełna dwa tygodnie temu nastąpił gwałtowny przyrost wykrytych zakażeń. Powodem były dwa wesela. Teraz w powiecie koneckim sytuacja wraca do normy.

Duża liczba ozdrowień w statystykach to również efekt nowych przepisów, w myśl których skrócona została kwarantanna do 10 dni, a zwalnianie pacjentów zakażonych z izolacji nie musi być oparte o wykonanie testu molekularnego, ale o ocenę stanu klinicznego. Zgodnie z nowymi wytycznymi, jeżeli ktoś nie ma objawów klinicznych lub ma je mało nasilone, to będzie zwalniany z izolacji i uznawany za zdrowego po minimum 10 dniach od rozpoznania choroby. Do tej pory do podjęcia takiej decyzji konieczne były dwa testy z ujemnymi wynikami.

Utrzymujący się przed kilkoma dniami duży przyrost zakażeń wskazywał, że powiat konecki może się znaleźć nawet w czerwonej strefie. Tak się jednak nie stało. Wpływ na to mogły mieć m.in. nowe przepisy. Sprawiły one, że ze statystyki osób uznawanych za zakażone szybciej niż dotychczas mogło być wykreślonych w powiecie koneckim 100 osób. – Ja się spodziewałem, że wypadniemy nawet ze strefy żółtej – przyznaje wicestarosta konecki Wiesław Skowron.

Ostatecznie żółta strefa utrzymana została w powiecie koneckim. Oznacza to, że na weselach może się bawić tu maksymalnie 100 osób, obowiązuje także m.in. limit jednej osoby na 4 mkw. w przypadku imprez takich, jak: targi czy wystawy. Więcej o obowiązujących obostrzeniach wynikających z żółtej strefy piszemy TUTAJ.