Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Opoczno

Powiat Opoczyński na Fali

piątek, 04 września 2020 17:18 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Nowoczesne warsztaty otwarte zostały w Mroczkowie Gościnnym, w powiecie opoczyńskim uruchomiona została także kolejna linia autobusowa z rządowym wsparciem.

Nowoczesne warsztaty praktycznej nauki zawodu uroczyście otwarte zostały w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym. Inwestycja prowadzona była przez trzy lata. – Zostały rozbudowane obiekty szkolne, wyremontowane całkowicie obiekty warsztatowe. Pozyskaliśmy nowe pracownie wraz z całym zapleczem socjalnym, no i przede wszystkim pozyskaliśmy wyposażenie do tych pracowni – mówi Damian Pietrasik, dyrektor szkoły.

Z zakończonej w szkole inwestycji cieszy się kierownik warsztatów Wiesław Sołtysiak. – Nasze warsztaty zmieniły się nie do poznania – przyznaje.

Rozbudowa warsztatów w Mroczkowie Gościnnym to jedna z ważniejszych inwestycji oświatowych Powiatu Opoczyńskiego ostatnich lat. Została zrealizowana dzięki wsparciu unijnemu, podkreśla starosta Marcin Baranowski. – Rozbudowa warsztatów kosztowała 6,2 mln zł. Na realizację tej inwestycji Powiat Opoczyński pozyskał z RPO 3,7 mln zł – mówi starosta.

Otwarcie warsztatów w Mroczkowie było jednym z elementów powiatowej inauguracji nowego roku szkolnego.

 

Powiat Opoczyński otrzymał wsparcie w ramach grantu „Łódzkie pomaga”. Celem projektu jest łagodzenie skutków pandemii koronawirusa. Wsparcie skierowane jest do podmiotów prowadzących zarejestrowane domy pomocy społecznej zlokalizowane na terenie województwa łódzkiego. Funkcjonujące na terenie powiatu opoczyńskiego DPS-y otrzymały łączne wsparcie w wysokości 533 tys. 925 zł, wyjaśnia Katarzyna Szymczyk, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Opocznie.

 

Kolejne połączenie autobusowe uruchomił Powiat Opoczyński. Powstało ono w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. – To połączenie z Honoratowa do Opoczna – mówi starosta opoczyński Marcin Baranowski i podkreśla, że to już czwarta linia uruchomiona w ramach tego programu przez powiatowy samorząd.

Wcześniej w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych powiatowy samorząd w Opocznie uruchomił już trzy inne połączenia.