Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Chryzant i Daria
Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020

Końskie

Nowa szkoła już otwarta

poniedziałek, 07 września 2020 14:31 / Autor: Marcin Prejs
fot. Gmina Końskie
Marcin Prejs

Szkoła Podstawowa w Kopaninach ma nową siedzibę. W nowoczesnym obiekcie uczy się blisko 80 uczniów.

Uchwałę o utworzeniu szkoły w Kopaninach koneccy radni podjęli jeszcze w 2010 roku. Miała ona łączyć dotychczasowe obwody szkolne w Bedlnie i Grabkowie, wyjaśnia burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

Przez kilka lat idea budowy została zawieszona. Do pomysłu gmina wróciła po roku 2014. W 2017 samorząd złożył wniosek o dofinansowanie z RPO budowy kompleksu szkolnego składającego się z budynku szkoły, przedszkola oraz sali gimnastycznej.

Dofinansowania gmina jednak nie dostała. Dlatego samorząd planowane zadanie podzielił na etapy. W oparciu o własne środki w pierwszej kolejności gmina postanowiła wybudować właśnie budynek szkolny. Powstał on w tym roku. Składa się z ośmiu sal lekcyjnych, świetlicy, biblioteki, pokoju nauczycielskiego, gabinetu dyrektora. Uczniowie z tego obiektu mogą korzystać od 1 września.

Budowa szkoły wraz z wyposażeniem kosztowała konecki samorząd blisko 3,5 mln zł. Jednak burmistrz Krzysztof Obratański myśli już o realizacji kolejnych etapów inwestycji. Chodzi o budowę przedszkola i sali gimnastycznej. Najpierw ma szansę powstać hala. O dofinansowanie na jej budowę wystąpił już konecki samorząd.

W nowej szkole uczy się blisko 80 uczniów. Uroczystość związana z otwarciem placówki poprzedziła msza święta odprawiona w kościele w Bedlnie pod przewodnictwem biskupa radomskiego Henryka Tomasika. Po niej na placu przed szkołą zasadzone zostały drzewa, nie zabrakło też przecięcia wstęgi i części artystycznej.