Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wolfgang, biskup
Dziś jest: Sobota, 31 października 2020

Końskie

Odznaka Ponurego dla konecczanina

poniedziałek, 14 września 2020 14:52 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Świętokrzyska Policja
Marcin Prejs

Odznaką Ponurego uhonorowany został sierż. szt. Kamil Michalski z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Odznaka Ponurego przyznawana jest funkcjonariuszom policji honorowo. Każdy z nich wykazał się nieprzeciętną odwagą, brał czynny udział w ratowaniu ludzkiego życia lub działał ze szczególnym poświęceniem, stojąc w obronie prawa, życia i mienia.

W tym roku odznaką uhonorowany został insp. Artur Bielecki, obecnie Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie, który jako świętokrzyski funkcjonariusz przez 28 lat dokładał wszelkich starań, aby bezpieczeństwo w całym województwie stało na najwyższym poziomie. Odznakę Ponurego otrzymał także sierż. szt. Kamil Michalski z Komendy Powiatowej Policji w Końskich. W lipcu ubiegłego roku nie zważając na własne bezpieczeństwo, wyniósł 80-letnią, niepełnosprawną kobietę z płonącego budynku. Wyróżnionym policjantom gratulacje złożył Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. Paweł Dzierżak oraz Przewodniczący Kapituły Jacenty Frydrych.

Uroczystość przeprowadzona została na polanie Wykus, gdzie odbywają się doroczne obchody poświęcone życiu i działalności płk. Jana Piwnika Ponurego.