Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Jan Kanty, kapłan
Dziś jest: 20 października 2020

Radomskie

Część posesji w Milejowicach jest wciąż podtapiana w czasie deszczu

wtorek, 15 września 2020 12:38 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Podczas ulewy posesje są podtapiane, a z niektórych nie da się wyjechać nie narażając auta na uszkodzenia. O problemach mówią mieszkańcy podradomskich Milejowic a sprawa dotyczy zmodernizowanego odcinka drogi wojewódzkiej 740.

Jacek Zapalski mieszka przy ulicy Radomskiej. - Problem zaczął się od momentu, kiedy drogowcy w trakcie prac zasypali po naszej stronie rów melioracyjny - opowiada mieszkaniec Milejowic:

Z podobnym problemem zmaga się również Maria Starak, której posesja jest zalewana w czasie większych opadów deszczu:

Ewa Zapalska dodaje, że w wyniku prac remontowych drogi wojewódzkiej utrudniony stał się wyjazd z jej posesji:

Marszałek Mazowsza Adam Struzik, który był gościem Bilansu Dnia powiedział, że problem zna, bowiem osobiście spotkał się z mieszkańcami Milejowic. - Staramy się poprawić ten stan rzeczy. Proszę o cierpliwość mieszkańców. Podtrzymuję swoją deklarację, że te problemy rozwiążemy - powiedział marszałek Struzik:

O tym, że odcinek drogi wojewódzkiej 740 w podradomskich Milejowicach będzie poprawiony - tak, jak domagają się tego mieszkańcy - zapewniała kilka tygodni temu Monika Burdon, rzecznik Mazowieckiego Zarządu Dróg. - Wszystkie utrudnienia i niedogodności, które pojawiły się w trakcie budowy drogi wojewódzkiej 740 w podradomskich Milejowicach są obecnie analizowane. Na pewno będą rozwiązane i nie zostawimy mieszkańców z tymi problemami - mówiła rzecznik Mazowieckiego Zarządu Dróg.