Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup
Dziś jest: 24 października 2020

Kozienice

Wielkie sprzątanie Kozienic. Przyłączysz się?

piątek, 18 września 2020 09:00 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, fot. MatthewGollop/Pixabay.com
Kamil Zapora

Najbliższa niedziela, godzina 11:00, Centrum Kulturalno-Artystyczne. To czas i miejsce, w którym rozpocznie się sprzątanie Kozienic w ramach 27. Akcji „Sprzątanie świata – Polska”. Poszukiwane są osoby do pomocy.

„Sprzątanie świata” w naszym kraju od 1994 roku koordynuje Fundacja „Nasza Ziemia”. W tym roku do tej szczytnej akcji dołączył również Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

– Z inicjatywą dołączenia do akcji wyszli nasi wolontariusze z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Kozienicki Dom Kultury od zawsze wspiera proekologiczne działania, dlatego z chęcią przystałam na tę propozycję – mówi dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska:

Akcjom „Sprzątanie świata” towarzyszą hasła przewodnie. W tym roku jest to „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

– Jak pokazują badania w Polsce i na świecie zużywamy ogromne ilości plastiku, poczynając od jednorazowych foliówek po plastikowe butelki, słomki, kubki czy opakowania. Uczestnicy niedzielnej akcji nie tylko skupią się na sprzątaniu plastikowych odpadów, ale swoimi działaniami chcą zwrócić uwagę na kwestię nadmiaru produkcji tego surowca, potrzebę jego ograniczania i prawidłowego recyklingu – podkreśla Elwira Kozłowska:

Każdy, kto chce dołączyć do akcji „Sprzątania świata”, może zgłosić swój udział drogą elektroniczną. Wystarczy wysłać maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 19 września, a w niedzielę przyjść na finał akcji. Wolontariusze spotkają się w holu Centrum Kulturalno-Artystycznego o godz. 11.00.