Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wolfgang, biskup
Dziś jest: Sobota, 31 października 2020

Kozienice

Trakt porodowy w Kozienicach znów działa

środa, 23 września 2020 13:11 / Autor: Kamil Zapora
fot. Starostwo Powiatowe w Kozienicach
Kamil Zapora

Zakończył się remont w oddziale położniczym kozienickiego szpitala i od wtorku przyjmuje on już pacjentki.

Dla rodzących do dyspozycji są: sala cięć cesarskich, trzy jednoosobowe sale porodowe wyposażone w specjalne materace i piłki. Dla kobiet po porodzie szpital oferuje pokoje, które także zostały wyremontowane, dodatkowo w dwóch salach zamontowano natrysk.

W strukturach szpitala funkcjonuje oddział neonatologiczny, który jest wyposażony w aparaturę medyczną z możliwością szerokiego zakresu badań diagnostycznych, co stwarza warunki pełnego bezpieczeństwa dla każdego nowonarodzonego dziecka od chwili urodzenia do wypisu, łącznie z opieką ambulatoryjną. W oddziale lekarze pełnią całodobowe dyżury.

Każdy noworodek przebywa z matką w jednej sali (system rooming-in) pod opieką tego samego zespołu lekarsko-pielęgniarskiego. Noworodek zaraz po urodzeniu, dostawiony jest do piersi matki. W pierwszej dobie po urodzeniu zostaje zaszczepiony przeciwko gruźlicy i WZW typu B.

Wszystkie noworodki mają wykonane badanie słuchu, oraz przesiewowe badanie krwi w kierunku fenyloketonurii, niedoczynności tarczycy i mukowiscydozy.