Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

Końskie

W Maleńcu pokaz tańca z ogniem

środa, 23 września 2020 17:16 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O zbliżających się Kuźnicach Koneckich i funkcjonowaniu szkół w czasie epidemii mówiliśmy w audycji Powiat Konecki na Fali.

Koneckie starostwo wznowiło bezpośrednią obsługę interesantów. Pozwoliła na to poprawiająca się w powiecie sytuacja epidemiczna, wyjaśnia starosta Grzegorz Piec.

W tym samym czasie w pomieszczeniu może być tylko jedna osoba na stanowisko obsługi. O możliwości wejścia do budynku w celu załatwienia sprawy decydują służby starostwa odpowiedzialne za utrzymanie bezpieczeństwa epidemicznego.

 

Po trzech tygodniach od rozpoczęcia roku szkolnego wszystkie szkoły ponadpodstawowe, których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Końskich funkcjonują bez zakłóceń. Nie mieliśmy przypadków zakażenia koronawirusem ani u uczniów, ani u nauczycieli, mówi Krzysztof Stachera, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich.

Naczelnik chwali także rodziców, którzy nie posyłają do szkół przeziębionych dzieci.

W powiatowych szkołach żadna klasa nie przeszła na zdalne nauczanie. Ta forma kształcenia stosowana jest czasami jedynie w przypadku indywidualnego nauczania. W szkołach nadal obowiązują zalecenia dotyczące noszenia maseczek w miejscach wspólnych.

W placówkach, których organem prowadzącym jest Powiat Konecki uczy się około 2,5 tysiąca uczniów.

 

Starostwo Powiatowe w Końskich zachęca do udziału w profilaktycznym programie prozdrowotnym „Wybierz życie bez cukrzycy”. Jego celem jest określenie ryzyka zachorowalności na cukrzycę typu 2, informuje Krzysztof Stachera, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich. Jak dodaje, do powiatowych placówek rozesłane zostały ankiety, które pozwolą na identyfikację grup ryzyka.

Specjalny formularz znajduje się także w Starostwie Powiatowym w Końskich. Jest on dostępny na parterze budynku przy wejściu A. Na podstawie wypełnionego dokumentu określone zostanie ryzyko zachorowania na cukrzycę. Osoby zakwalifikowane do projektu skierowane będą na konsultacje dietetyczne, badania medyczne oraz zajęcia z fizjoterapeutą.

 

W najbliższą sobotę odbędą się w Maleńcu XXI Kuźnice Koneckie. Z jakich atrakcji będą mogli skorzystać mieszkańcy podczas sztandarowej imprezy Powiatu Koneckiego, wyjaśnia starosta Grzegorz Piec.

Uroczyste otwarcie Kuźnic odbędzie się o godzinie 15.30. Wcześniej, bo o godzinie 14 wystartuje Bieg Rolnika.

Podczas Kuźnic nie zabraknie także występów lokalnych zespołów ludowych, warsztatów kulinarnych oraz konkursu na najlepsze lepienie pierogów.