Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wolfgang, biskup
Dziś jest: Sobota, 31 października 2020

Końskie

Gmina Końskie przyjazna seniorom

czwartek, 24 września 2020 15:58 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Gmina Końskie dołączyła do samorządów przyjaznych seniorom. Dzięki specjalnym kartom koneccy seniorzy mogą teraz korzystać z wielu zniżek.

Konecki samorząd przystąpił do programu Gmina Przyjazna Seniorom i Ogólnopolska Karta Seniora. – Do tego programu przyłączyło się już 150 miast w Polsce – mówi Łukasz Salwarowski, prezes stowarzyszenia Manko, który podpisywał porozumienie z koneckim samorządem.

Dzięki zawartej współpracy koneccy seniorzy otrzymali karty seniora uprawniające do zniżek u wielu lokalnych przedsiębiorców, ale również firm na terenie całego kraju. Podpisane porozumienie daje także inne korzyści dla konecczan. To choćby współpraca przy organizacji imprez skierowanych właśnie dla seniorów.

Z podpisanego porozumienia ze stowarzyszeniem cieszy się burmistrz Końskich Krzysztof Obratański. Jak wyjaśnia, deklaracje współpracy w ramach karty seniora już teraz podpisało ponad 30 koneckich firm. Oznacza to, że seniorzy w aż tylu, tylko koneckich punktach, mogą liczyć na atrakcyjne zniżki.

Teresa Dunajska, wiceprezes Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Końskich od początku zaangażowała się w inicjatywę. Szukała firm, które chciałyby przystąpić do projektu. – Dzięki porozumieniu seniorzy będą się czuli docenieni i akceptowani – mówi.

Założenie programu „Gmina Przyjazna Seniorom” przedstawione zostały podczas obrad Rady Seniorów Miasta i Gminy Końskie. Posiedzenie odbyło się w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich. Tu także podpisane zostało porozumienie między stowarzyszeniem a samorządem. Tu również seniorzy odebrali karty uprawniające do zniżek. Specjalne certyfikaty wręczone zostały także przedstawicielom firm przystępującym do programu.