Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

Kozienice

Szlak kozienickich pyszności. Znacie je wszystkie?

piątek, 25 września 2020 14:00 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Aromatyczne wędliny, pierogi w niezliczonej liczbie odsłon, wypieki, miody, wina i wiele wiele więcej zostało zaprezentowane w czwartek w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. Wszystkie te pyszności łączy jedno – Szlak Kulinarny „Smaki Ziemi Kozienickiej”.

W czwartek 24 września w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach swoją premierę miał Szlak Kulinarny „Smaki Ziemi Kozienickiej”. Inicjatorem powstania szlaku była Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka”. Mówi prezes LGD Irena Bielawska:

W tym momencie Szlak liczy dziesięciu członków, którzy próbkę swoich możliwości zaprezentowali w czasie premiery. Co mogliśmy tam spotkać?

Przedsiębiorcy, którzy należą do Szlaku liczą na promocję lokalnych potraw wśród mieszkańców na przekór powiedzeniu „cudze chwalicie, swego nie znacie”:

Szlak Kulinarny to wieloletnie marzenie Aleksandry Wieczorek z LGD „Puszcza Kozienicka”, które w końcu się ziściło, m.in. dzięki środkom z Samorządu Mazowsza:

W premierze wzięli udział samorządowcy powiatu kozienickiego. Spytaliśmy jakie są ich ulubione potrawy regionalne:

Twórcy szlaku w powiecie kozienickim inspirowali się szlakiem smaków podkarpackich. Krzysztof Zieliński – regionalista, znawca historii kulinariów Karpat opowiadał w Kozienicach o jego fenomenie. Jakie rady ma dla opiekunów naszego lokalnego szlaku kulinarnego?

Nie pozostaje zatem nic innego jak tylko zacząć poznawać Ziemię Kozienicką od kuchni.