Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Dziś jest: 23 października 2020

Opoczno

Opocznianie głosują. Jakie projekty wybiorą?

poniedziałek, 28 września 2020 16:12 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Rozpoczęło się głosowanie na zadania zgłoszone do budżetu obywatelskiego w Opocznie. Mieszkańcy do wyboru mają 26 projektów.

Głosowanie na zadania zgłoszone do budżetu obywatelskiego rozpoczęło się 28 września i potrwa do 12 października. Każdy mieszkaniec ma jeden głos, który może oddać na jeden projekt, wyjaśnia Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna.

Mieszkańcy gminy Opoczno mogą głosować na wybrane przez siebie projekty: za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie internetowej: https://opoczno.budzet-obywatelski.org/ lub na papierowej karcie do głosowania. Na stronie internetowej jest także wykaz zakwalifikowanych do głosowania projektów i ich opis. Głosowanie w formie papierowej odbywa się przez złożenie wypełnionej karty do głosowania w zorganizowanych na terenie gminy punktach do głosowania, w tym w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego przy ul. Staromiejskiej 6.

Lista zwycięskich projektów ogłoszona będzie w październiku. Wybrane przez mieszkańców zadania wykonane zostaną w przyszłym roku. Gmina Opoczno przeznaczy na ten cel pół miliona złotych.