Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup
Dziś jest: 24 października 2020

Opoczno

Hubalczyk na dworcu, nowy skarbnik w opoczyńskim urzędzie

wtorek, 29 września 2020 16:53 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

W audycji Gmina Opoczno na Fali mówiliśmy także o kolejnych ekopracowniach, remoncie w MDK oraz rozpoczętym głosowaniu na zadania zgłoszone do budżetu obywatelskiego.

Trzy kolejne ekopracownie pojawią się w placówkach oświatowych Gminy Opoczno. Zostaną one utworzone dzięki dotacjom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, wyjaśnia Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna.

 

Powołanie skarbnika gminy będzie jednym z punktów zaplanowanej na jutro sesji Rady Miejskiej w Opocznie. Kogo burmistrz Dariusz Kosno zaproponuje na to stanowisko, wyjaśnia Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna.

Początek zdalnej sesji Rady Miejskiej o godzinie 13.

 

Pociągowi kursujący na trasie Łódź – Opoczno nadane zostanie imię Hubalczyk. Uroczystość zaplanowana została na piątek, informuje Adam Grabowski, dyrektor opoczyńskiego muzeum.

Podczas uroczystości rozstrzygnięty zostanie także ogólnopolski konkurs plastyczny, jaki stowarzyszenie Hubalowa Rodzina skierowało dla szkół noszących imię Hubala.

 

Trwają prace remontowej przy północnej ścianie Miejskiego Domu Kultury w Opocznie. To pionowa hydroizolacja ścian, wyjaśnia Zdzisław Miękus, dyrektor placówki.

Prace mają potrwać do końca października.

 

Rozpoczęło się głosowanie na zadania zgłoszone do budżetu obywatelskiego w Opocznie. Mieszkańcy do wyboru mają 26 projektów. Wybrać mogą tylko jeden, a zagłosować można raz, mówi Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna.

Głosowanie potrwa do 12 października. Zwycięskie projekty zrealizowane będą w przyszłym roku. Gmina Opoczno przeznaczy na ten cel pół miliona złotych.

 

Muzeum Regionalne w Opocznie, Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Opocznie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy „Centrum Edukacji i Rozwoju” w Opocznie zapraszają na podsumowanie projektu i konferencję „Zagraj mi muzykancie – opoczyńskie granie”. To podsumowanie działań, jakie w ramach projektu prowadziliśmy we wrześniu, mówi Adam Grabowski, dyrektor opoczyńskiego muzeum.

Wydarzenie odbędzie się 5 października o godz. 17 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Opocznie.