Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Dziś jest: 23 października 2020

REGION

Drużyna ze Starych Zawad najlepsza w Polsce!

środa, 30 września 2020 10:30 / Autor: Weronika Chochoł
fot. druzynaenergii.pl
Weronika Chochoł

Reprezentacja ze Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach zwyciężyła w ramach trzeciej odsłony Drużyny Energii - kilkumiesięcznym projekcie, podczas którego 15 tysięcy uczniów szkół podstawowych z całej Polski rywalizowało w 5. dyscyplinach: lekkoatletyce, koszykówce, piłce nożnej i ręcznej oraz OCR, nagrywając przy okazji kilkanaście tysięcy filmów ze swoimi ćwiczeniami.

Drużyna Energii to akcja, która ma za cel zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej poprzez wspólną zabawę i rywalizację z rówieśnikami ze szkół w całej Polsce. 

Tegoroczna edycja rozpoczęła się w połowie marca i niestety zbiegła się z początkiem epidemii koronawirusa. Na szczęście przymusowa domowa kwarantanna nie zdołała zatrzymać nieprzebranych pokładów pozytywnej energii i jeszcze zanim rozpoczęła się konkursowa rywalizacja tysiące uczniów ćwiczyło już razem z naszymi ambasadorami w ramach hasztagowej akcji #DruzynaEnergiiChallenge oraz wykonując ćwiczenia opublikowane na stronie DruzynaEnergii.pl w zakładce „#Ćwicz w domu”.

Podczas etapu sportowego Drużyny Energii wybitni sportowcy: Paulina Guba, Adam Hrycaniuk, Sławomir Szmal, Przemysław Świercz i Jakub Zawistowski przez kilka tygodni wyznaczali uczestnikom sportowe zadania, które należało wykonać i udokumentować za pomocą filmu wideo. Najlepsze szkoły w każdej z pięciu dyscyplin zdobyły sprzęt sportowy oraz zapewniły sobie wizytę ambasadorów oraz awans do Wielkiego Finału. Dodatkowo, za wyjątkowe zaangażowanie we wszystkich dyscyplinach, „dziką kartą” i awansem do finałowej rywalizacji wyróżniono uczniów z Kosobud.

Podczas Wielkiego Finału spotkały się reprezentacje 6 szkół: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach, Szkoła Podstawowa w Łuszczowie, Szkoła Podstawowa w Strojcu, Szkoła Podstawowa w Golicach, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzebieży oraz  Szkoła Podstawowa im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach.

Podczas Wielkiego Finału nie mogło oczywiście zabraknąć zmagań sportowych, które są sednem Drużyny Energii. Szkolne reprezentacje rywalizowały ze sobą w 5 dyscyplinach. Każda z drużyn miała swojego kapitana w osobie jednego z ambasadorów. Dodatkowo tego dnia do zabawy dołączyła również Joanna Fiodorow, srebrna medalistka Mistrzostw Świata w rzucie młotem, która zagrzewała wszystkie ekipy do walki o zwycięstwo. Ostatecznie, po zaciętej rywalizacji, puchar Drużyny Energii trafił do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach, a cztery najlepsze ekipy zdobyły również ufundowane przez Energę czeki na wyposażenie sali gimnastycznej.

– Jestem bardzo dumna z wszystkich uczestników Drużyny Energii. Mimo trudności związanych z epidemią koronawirusa wykonali oni wspólnie tysiące ćwiczeń udowadniając, że młodzież uwielbia aktywność fizyczną. Gratuluję przed wszystkim uczestnikom Wielkiego Finału, którzy po raz kolejny pokazali sportowego ducha Drużyny Energii – podsumowała Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energa Grupa ORLEN.

Drużynę Energii honorowym patronatem objęła Minister Sportu oraz Minister Edukacji Narodowej.