Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Chryzant i Daria
Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020

Mazowsze

Zrób zdjęcie i wygraj nagrodę

środa, 30 września 2020 18:09 / Autor: Michał Kaczor
fot. Shutterbug75/pixabay.com
Michał Kaczor

Ruszył nabór do konkursu "Odkrywamy nasze dziedzictwo". Mogą w nim wziąć udział fotografowie-amatorzy z województwa mazowieckiego.

Hasłem pierwszej edycji konkursu jest "Dziedzictwo drewnianej architektury Mazowsza". Mogą w nim udział osoby, które lubią fotografować, mieszkają lub uczą się na Mazowszu i chcą - za pomocą fotografii - pokazać ciekawe miejsca.

- Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi na piękno, bogactwo i różnorodność tradycyjnej architektury Mazowsza. Myślę, że wszyscy jesteśmy zgodni, że mamy czym pochwalić się i że na Mazowszu jest wiele prawdziwych perełek architektonicznych. Chcielibyśmy, żeby najpiękniejsze budynku zostały uwiecznione w pracach osób, które zgłoszą się do konkursu - mówi Marta Milewska z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zrobić jedno zdjęcie nawiązujące do tegorocznego tematu. Nie chodzi o budynki znajdujące się na terenach skansenów i muzeów wsi. Oceniane będą kreatywność i jakość fotografii. Z udziału w konkursie wyłączone są osoby zajmujące się zawodowo fotografią.

Zwycięskie zdjęcia wezmą udział w głosowaniu internautów, w trakcie którego wybrany zostanie zwycięzca konkursu publiczności. Głosowanie odbędzie się na stronie www.facebook.com/MazowieckiSzlakTradycji. Uczestnik konkursu, którego zdjęcie zdobędzie najwięcej głosów otrzyma nagrodę publiczności.

Na finalistów czekają atrakcyjne nagrody pieniężne. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma 3 tys. zł, drugiego – 2,5 tys. zł, trzeciego – 2 tys. zł. Laureat wybrany przez internatów otrzyma 1 tys. zł. Dodatkowo planowane są trzy wyróżnienia po 500 zł.

Zgłoszenia są przyjmowane do 15 października.