Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Kozienice

W Kozienicach powstanie szkoła specjalna?

piątek, 02 października 2020 13:39 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Facebook (Powiat Kozienicki)
Weronika Chochoł

Na wniosek władz powiatu kozienickiego odbyło się robocze spotkanie poświęcone utworzeniu na terenie powiatu Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej. - Zasadziliśmy ziarno, mamy nadzieję, że będzie wzrastało - mówi starosta kozienicki Andrzej Jung. 

Obecnie szkoła specjalna funkcjonuje w Opactwie, jednak zdaniem władz powiatu nie do końca spełnia standardy i nie spełnia oczekiwań uczniów. - Jest to szkoła, która znajduje się w obiekcie pod nadzorem konserwatora zabytków. Co byśmy nie zrobili, nigdy nie uzyska odpowiedniego standardu. Dlatego zdecydowaliśmy, że najlepszą lokalizacją dla takiej placówki będą Kozienice - wyjaśnia starosta kozienicki - Andrzej Jung: 

Podczas spotkania prowadzone były wstępne rozmowy dotyczące możliwości utworzenia Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej na terenie powiatu kozienickiego, w skład której wejdzie przede wszystkim Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. W związku z tym, że w województwie mazowieckim nie funkcjonuje obecnie ani jedna Regionalna Placówka Opiekuńczo-Terapeutyczna, uczestnicy spotkania uznali jednogłośnie, że utworzenia takiego Ośrodka jest jak najbardziej zasadne. To jednak wymaga nakładów finansowych - wyjaśnia starosta Jung: 

Ośrodek mógłby być usytuowany w pobliżu Placówki Socjalizacyjnej PANDA.