Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leonard z Porto Maurizio, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 listopada 2020

Opoczno

Starosta Baranowski: oddział ginekologiczny będzie działał

piątek, 02 października 2020 19:38 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Porodówka nie zostanie zamknięta. Zapewniał o tym w audycji Powiat Opoczyński na Fali starosta Marcin Baranowski.

Działający w Szpitalu Powiatowym w Opocznie oddział ginekologiczno-położniczo-noworodkowy nie zostanie zamknięty. Starosta Marcin Baranowski dementuje pogłoski o rychłym końcu opoczyńskiej porodówki. – Nikt nie podjął ani nikt nie podejmie takiej decyzji, aby ten oddział zamykać – zapewnia starosta.

Opoczyńscy zawodnicy i trenerzy odebrali nagrody i wyróżnienia. Powiat Opoczyński podsumował ich wyniki osiągnięte w rywalizacji sportowej w 2019 roku. Zazwyczaj takie podsumowanie odbywało się w marcu, jednak z uwagi na pandemię przełożone zostało na wrzesień, mówi starosta opoczyński Marcin Baranowski.

Wśród sportowców pierwsze miejsce w powiecie opoczyńskim przyznane zostało kickbokserowi Piotrowi Stępniowi, zawodnikowi Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportów Walki FF SPORT OPOCZNO.

Nagrody odbierali również trenerzy. W gronie wyróżnionych znalazł się m.in. Adam Pokusa z Klubu Sportów Walki KO Opoczno.

Waldemar Gapys, prezes LKK Drzewica, odebrał wyróżnienie dla najlepszego klubu we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w 2019 roku.

Nagrody i wyróżnienia wręczone zostały podczas uroczystej części sesji Rady Powiatu Opoczyńskiego.

Zmiany w Wydziale Komunikacji i Transportu opoczyńskiego starostwa. Od 1 października mieszkańcy obsługiwani są tu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty. Dotyczy to spraw związanych z rejestracją pojazdów, wyjaśnia starosta Marcin Baranowski.

Jak dodaje starosta, pozostałe sprawy są w wydziale załatwiane na bieżąco.