Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Kozienice

KDK organizuje konkurs kolęd i pastorałek

poniedziałek, 05 października 2020 12:02 / Autor: Monika Nowakowska
foto: KDK
Monika Nowakowska

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki zabrzmią w Centrum Kulturalno - Artystycznym w Kozienicach. W listopadzie odbędzie się XII Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na ten Nowy Rok”.

Prezentacja tradycyjnych, staropolskich i współczesnych kolęd i pastorałek oraz promowanie młodych talentów - to główne założenia konkursu.

Konkurs adresowany jest do uczniów zgłoszonych przez przedszkola, szkoły i instytucje kultury z terenu powiatu kozienickiego. W konkursie mogą wziąć udział soliści, duety i zespoły wokalne oraz chóry, które przygotują jedną kolędę, pastorałkę lub piosenkę bożonarodzeniową. Uczestnicy oceniani będą w czterech kategoriach wiekowych i trzech konkursowych.

Przesłuchania odbędą się 26 listopada o godzinie 10:00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Aby wziąć w nich udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Kozienickiego Domu Kultury. Termin zgłoszeń upływa 19 listopada. Tam znajduje się również pełny regulamin konkursu.

Wręczenie nagród laureatom XII Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na ten Nowy Rok” odbędzie się w grudniu podczas II Kiermaszu Świątecznego.

Szczegóły na stronie: https://www.dkkozienice.pl/index.php?id=9729