Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stefan Młodszy, męczennik
Dziś jest: Sobota, 28 listopada 2020

Kozienice

Dwóch księży z koronawirusem w Garbatce. W szkole zakażona nauczycielka

sobota, 10 października 2020 15:12 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (Alexandra_Koch)
Weronika Chochoł

Jeden z nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce-Letnisku otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Zakażenia potwierdzono również w tutejszej parafii.

Jak informuje dyrektor szkoły Agnieszka Babańca, nauczyciel od środy przebywał na zwolnieniu lekarskim ale w dniach w poniedziałek i wtorek prowadził lekcje w klasie czwartej, trzech klasach szóstych oraz dwóch klasach siódmych. Zakażenie potwierdzono u niego w piątek, 9 października.

Dziś dyrekcja szkoły po rozmowach z władzami gminy, kozienickim sanepidem, nauczycielami oraz rodzicami podejmie decyzję dotyczącą tego, jak w najbliższych dniach szkoła będzie funkcjonowała. Jednocześnie apeluje o odpowiedzialne zachowanie: - Bardzo proszę abyście Państwo w przypadku złego samopoczucia, kaszlu, kataru, podwyższonej temperatury, utraty węchu lub smaku niezwłocznie kontaktowali się z lekarzem rodzinnym, proszę również o odpowiedzialne podejście do zaistniałej sytuacji.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono również u obu księży z parafii w Garbatce-Letnisku. Kapłani przechodzą zakażenie łagodnie, posługę w kościele pełnią natomiast księża z innych parafii dekanatu czarnoleskiego.

Po zakażeniu w kozienickim szpitalu swoją działalność zawiesiło 5 oddziałów. O szczegółach pisaliśmy tutaj.