Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

Kozienice

Problemy kadrowe szpitala w Kozienicach. 29 pracowników w izolacji lub kwarantannie

piątek, 16 października 2020 18:44 / Autor: Michał Kaczor
fot. Radio Plus Radom
Michał Kaczor

W szpitalu w Kozienicach wykryto koronawirusa wśród lekarzy oddziałów zakaźnego i chirurgii ogólnej. 29 osób jest objętych izolacją lub kwarantanną.

Koronawirusa wykryto u czterech lekarzy oddziału zakaźnego i jednego z oddziału chirurgii ogólnej. W związku z tym część pacjentów z zakaźnego trafiła do szpitala w Przysusze, czterech zostało przeniesionych do oddziału intensywnej terapii, a pozostali –w dobrym stanie – otrzymali wypis.

- Mając na uwadze duży wzrost zakażeń SARS CoV-2 i zachorowań na COVID-19 będziemy się starali wznowić najszybciej działalność Oddziału Zakaźnego, ale to głównie zależy od zorganizowania zespołu lekarzy i pielęgniarek, którzy zechcą podjąć pracę w Oddziale Zakaźnym. Podjęliśmy już rozmowy z personelem medycznym: lekarzami i pielęgniarkami i jest nadzieja że niebawem wznowimy udzielanie świadczeń zdrowotnych w Oddziale Zakaźnym – czytamy w komunikacie szpitala w Kozienicach.

Ze względu na potwierdzenie zakażenia koronawirusem u jednego z lekarzy oddziału chirurgii ogólnej, lecznica wstrzymała przyjęcia do tego oddziału.

- Prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne. Pacjenci przebywający w Oddziale Chirurgii Ogólnej oraz pracownicy tego oddziału zostali przebadani w kierunku zakażenia COVID-19. Informujemy wszystkich zainteresowanych, że pacjenci (obecnie 7 osób), przybywający w oddziale są zaopiekowani oraz należycie zabezpieczeni przed zakażeniem zgodnie z obowiązującymi procedurami w zakresie zapobiegania chorobom zakaźnym. Oczekujemy na wyniki badań – informuje dyrekcja szpitala.

Szpital ograniczył przyjęcia planowe do oddziałów: chirurgii ogólnej, urazowo-ortopedycznego, laryngologicznego i ginekologiczno-położniczego. Pacjenci, którzy mają wyznaczony termin zabiegu, proszeni są o kontakt z lecznicą.

Kozienicki szpital zapowiada, że wkrótce wznowi przyjęcia na oddział urologiczny i do poradni onkologicznej.

- Obecnie realizujemy świadczenia zdrowotne w następujących oddziałach szpitalnych: Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej, Ginekologiczno – Położniczym, Neonatologii, Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Kardiologii, Pediatrii, Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Otolaryngologii, SOR – czytamy w komunikacie.