Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 03 grudnia 2020

Opoczno

Maria Barbara Chomicz: w ostatnich dniach odnotowywaliśmy kilkanaście nowych zakażeń

piątek, 23 października 2020 13:14 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

To dobra decyzja - powiedziała Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński, odnosząc się kolejnych obostrzeń sanitarnych, które ogłosił dzisiaj rząd. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dzisiaj m.in. że klasy 4-8 szkół podstawowych przechodzą w tryb zdalny.

Starosta Chomicz poinformowała, że obecnie w powiecie opoczyńskim 84 osób choruje na COVID-19. - Dzieliły nas dni do ogłoszenia czerwonej strefy w naszym powiecie, bowiem w ostatnich dniach odnotowywaliśmy kilkanaście nowych zakażeń - powiedziała gość Radia Plus Radom. Dodała, że szpital powiatowy w Opocznie dysponuje obecnie 22 łóżkami izolatoryjnymi. Zajętych jest 15 miejsc.

Starosta Chomicz przyznała, że występuje problem z dodzwonieniem się do lekarzy z Podstawowej Opieki Zdrowotnej. - Mamy informacje, że ten problem istnieje. Ale chciałabym przy okazji zaapelować o cierpliwość i większy szacunek dla osób, które odpowiadają za nasze zdrowie. One są już bardzo zmęczone ciągłą pracą - powiedziała Maria Barbara Chomicz.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o sytuacji w szkołach powiatu opoczyńskiego, czy monitorowaniu sytuacji w Domach Pomocy Społecznej. Rozmawiał Radosław Mizera: