Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leonard z Porto Maurizio, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 listopada 2020

Kozienice

Cmentarz w Kozienicach działa bez zmian

poniedziałek, 26 października 2020 11:35 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Póki co nie planuje się ograniczania dostępu do cmentarza w Kozienicach dla odwiedzających zmarłych w związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19. Jednocześnie zarządcy cmentarza przyłączają się do apelu rządu o rozłożenie wizyt w nekropolii na kilka dni, aby uniknąć powstawania dużych skupisk ludzi.

Cmentarzem parafialnym w Kozienicach zarządza Kozienicka Gospodarka Komunalna. Obecnie prowadzone są na nim zabiegi porządkowe – tak jak co roku przed uroczystością Wszystkich Świętych. - Przygotowujemy się jak do każdych Świąt, ale oczywiście obowiązują nas wytyczne rządowe. Prosimy o to, żeby wizyty na cmentarzu rozłożyć w czasie, aby nie powstawały duże skupiska ludzi i łatwiej można było zachować dystans społecznych – mówi Robert Wojcieszek, prezes Kozienickiej Gospodarki Komunalnej:

Jak zapewnia prezes KGK, na razie nie ma mowy o ograniczaniu dostępu do cmentarza dla mieszkańców Kozienic.

Cmentarz Parafialny w Kozienicach jest otwarty dla osób odwiedzających zmarłych w okresie od 15 listopada do 31 marca w godz. od 7:00 do 17:00 . W okresie od 1 kwietnia do 14 listopada w godz. od 7:00 do 20:00. Wyjątkiem jest 1 i 2 listopada gdzie cmentarz jest nie zamykany.