Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Końskie

Oczyszczacze powietrza trafiły do koneckich szkół

środa, 28 października 2020 16:58 / Autor: Marcin Prejs
fot. Starostwo Powiatowe w Końskich
Marcin Prejs

O funkcjonowaniu szkół, starostwa oraz zbliżających się obchodach narodowego Święta Niepodległości mówiliśmy w audycji Powiat Konecki na Fali.

W związku z wprowadzeniem w całym kraju czerwonej strefy ograniczony został dostęp do Starostwa Powiatowego w Końskich. Pracujemy tak jak podczas wiosennej fali koronawirusa, wyjaśnia wicestarosta Wiesław Skowron.

Zmiany w funkcjonowaniu koneckiego starostwa obowiązują do 6 listopada.

 

W czerwonej strefie zmieniło się też funkcjonowanie szkół. Zgodnie z odgórnie obowiązującymi przepisami nauczanie w szkołach ponadpodstawowych odbywa się w sposób zdalny. I tak właśnie wygląda nauka w placówkach Powiatu Koneckiego, wyjaśnia Krzysztof Stachera, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia.

W związku z wprowadzeniem zdalnego nauczania w powiatowych szkołach zarząd powiatu zwiększył plany finansowe szkół. Dodatkowe pieniądze dyrektorzy placówek przeznaczą na zakup sprzętu informatycznego oraz środków dezynfekujących.

Łącznie do szkół Powiatu Koneckiego trafi około 900 tysięcy złotych.

 

Nowoczesne pracownie pojawiły się w koneckich szkołach ponadpodstawowych. Dzięki unijnemu projektowi w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 otwarta została pracownia spawalnicza, wyjaśnia naczelnik Krzysztof Stachera.

Z kolei w II Liceum Ogólnokształcącym otwarta została siłownia.

W ramach unijnego projektu „Końskie zdrowie – zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID 19 w powiecie koneckim” Starostwo Powiatowe w Końskich zakupiło oczyszczacze powietrza, informuje naczelnik Krzysztof Stachera.

Zakupione urządzenia zostaną zainstalowane w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i w placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Konecki.

 

Starostwo Powiatowe w Końskich przygotowuje się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Planowane są one na 10 listopada w Baryczy, gdzie odnaleziona została pamiątkowa tablica 74. Górnośląskiego Pułku Piechoty. Podczas uroczystości ma zostać ona uroczyście odsłonięta i poświęcona, wyjaśnia Marian Wikiera, naczelnik Wydziału Promocji i Kultury.

Zaplanowane na 10 listopada patriotyczne uroczystości mają rozpocząć się w Baryczy o godzinie 11.