Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Opoczno

Zmiany w organizacji ruchu przy koneckich i opoczyńskich cmentarzach

piątek, 30 października 2020 08:48 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Policja informuje o zmianach w organizacji ruchu przy cmentarzach. Apeluje również o rozwagę i przestrzeganie zasad sanitarnych.

W związku z okresem Wszystkich Świętych i wzmożonym ruchem przy cmentarzach czasowo wprowadzone zostały zmiany w ruchu drogowym. W Opocznie będą one obowiązywać od 30 października 2020 roku od godz. 14.00 do 2 listopada 2020 roku do godz. 08.00. Zgodnie z nimi na ul. Kwiatowej obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy (wjazd od ulicy Inowłodzkiej do skrzyżowania z ul. św. Marka). Na ul. Moniuszki ruch jednokierunkowy będzie od skrzyżowania z ulicą Garncarską do skrzyżowania z ul. Staromiejską (zakaz wjazdu od strony ul. Staromiejskiej). Na czas zmiany organizacji ruchu na ulicy Moniuszki zostaje zdjęty zakaz zatrzymywania i postoju.

Ruch jednokierunkowy będzie obowiązywał także na ul. Granicznej od skrzyżowania z ulicą Partyzantów do skrzyżowania z ulicą Harcerzy (wjazd pod cmentarz od ulicy Partyzantów). Ponadto przy cmentarzach w Białaczowie oraz w Petrykozach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania i postoju po stronie cmentarza.

Z kolei w Drzewicy zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały w sobotę 31 października 2020 roku oraz w niedzielę 1 listopada 2020 roku. Ulica Cmentarna na odcinku od ronda do wjazdu na teren parkingu (za ogrodzeniem Posterunku Policji w Drzewicy) będzie ulicą dwukierunkową. Umożliwi to wjazd i wyjazd z parkingu ulicą Cmentarną. Ulica Cmentarna na odcinku od wjazdu na teren parkingu (za ogrodzeniem Posterunku Policji w Drzewicy) do cmentarza będzie zamknięta dla ruchu. Droga gminna równoległa do ulicy Cmentarnej i prostopadła do ulicy Sikorskiego (za dworcem autobusowym) będzie ulicą jednokierunkową, przeznaczoną do wyjazdu z parkingu. Ruch odbywać się będzie wyłącznie w kierunku ulicy Sikorskiego. Do dyspozycji kierowców będą dwa parkingi przy cmentarzu parafialnym w Drzewicy: przy ul. Cmentarnej oraz na terenie targowiska miejskiego przy ulicy Kolejowej.

Komeda Powiatowa Policji w Końskich informuje, że na terenie powiatu koneckiego będzie wprowadzona tylko jedna zmiana organizacji ruchu i dotyczy ona cmentarza w miejscowości Czarna. Po lewej stronie na wysokości cmentarza będzie oznakowanie ,,zakaz zatrzymywania się”. Obowiązek stosowania się do oznakowania będzie wprowadzony od 30 października 2020 roku do 2 listopada 2020 roku. W tym roku nie będzie zmiany organizacji ruchu w okolicach cmentarza przy ul. Browarnej w Końskich. W poprzednich latach obowiązywał tu ruch jednokierunkowy.

W okresie Wszystkich Świętych policja prowadzić będzie wzmożone kontrole drogowe i pilnować porządku, przede wszystkim w rejonie cmentarzy. Funkcjonariusze przypominają również o podstawowych zasadach sanitarnych, mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19. Apelują o zasłanianie ust i nosa oraz zachowywanie odpowiedniego dystansu w przestrzeni publicznej.