Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

Opoczno

Druhowie z Opoczna będą mieli nowy samochód, kupią także łódź

czwartek, 05 listopada 2020 14:58 / Autor: Marcin Prejs
fot. OSP Opoczno
Marcin Prejs

Ochotnicza Straż Pożarna w Opocznie obchodzi w tym roku jubileusz 120-lecia. Z uwagi na pandemię rocznicowe obchody przełożone zostały na przyszły rok. Póki co jednostka skutecznie pozyskuje pieniądze na niezbędne remonty i zakupy.

Jeszcze na początku roku w strażnicy przeprowadzony został remont polegający na wymianie instalacji elektrycznej. Druhowie pozyskali również pieniądze nowe bramy garażowe, wyjaśnia Paweł Gągolewicz, prezes OSP w Opocznie.

Dzięki ubiegłorocznemu budżetowi obywatelskiemu województwa łódzkiego jednostka OSP w Opocznie wzbogaci się także o nowy sprzęt. Chodzi o samochód i łódź ratowniczą.

Na zakup samochodu i łodzi druhowie pozyskali aż 381 tysięcy złotych. W tym roku również zabiegali o pieniądze w ramach budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego. Złożyli dwa wnioski, jeden wojewódzki, drugi powiatowy. W ramach projektu wojewódzkiego zabiegali o zakup sonaru. Niestety do jego realizacji zabrakło 163 głosów. Dofinansowanie uzyskał za to wniosek powiatowy. Dzięki niemu jednostka w przyszłym roku zorganizuje skromne obchody jubileuszu.

Póki co jeszcze w tym roku w remizie powinny pojawić się nowe bramy garażowe oraz zakupiony dzięki pieniądzom z województwa sprzęt, czyli nowy samochód i łódź ratownicza. W przyszłym roku jednostka będzie znów chciała zabiegać o pieniądze w ramach programu EkoRemiza. Tym razem na docieplenie ścian i remont dachu budynku.