Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Czwartek, 28 stycznia 2021

Opoczno

Covidowe łóżka będą w Opocznie

piątek, 13 listopada 2020 17:00 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Rozpoczął swoje działanie wyjazdowy zespół wymazowy. W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówiliśmy też o sytuacji w opoczyńskim szpitalu oraz o mających tu powstać miejscach dla chorych na Covid-19.

Władze Powiatu Opoczyńskiego wzięły udział w lokalnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Te przeprowadzone zostały we wszystkich gminach powiatu. W Opocznie oprócz tradycyjnych obchodów był również samochody przejazd ulicami miasta, wyjaśnia starosta Marcin Baranowski.

 

Opoczyńskie starostwo na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną w powiecie. Niestety codziennie przybywa osób zakażonych, informuje Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

W Domu Pomocy Społecznej w Niemojowicach, gdzie na początku miesiąca wykryte zostało ognisko koronawirusa, sytuacja stabilizuje się.

Badania w kierunku Covid-19 prowadzone były w placówce opiekuńczo-wychowawczej Przystań w Żarnowie po tym jak zakażenie koronawirusem potwierdzone zostało u jednego z pracowników. Badania przeprowadzone zostały u pozostałych członków obsługi i dzieci przebywających w placówce. Wyniki jeszcze nie są znane. Stabilna jest sytuacja w opoczyńskim szpitalu. – 20 listopada mają zakończyć się remonty na bloku operacyjnym. Tym samym do pracy przystąpią wyłączone obecnie trzy oddziały: ortopedia, chirurgia i położniczo-ginekologiczno-noworodkowy – wyjaśnia Maria Barbara Chomicz,

Równocześnie szpital przygotowuje się do uruchomienia u siebie łóżek covidowych. Maksymalnie ma ich powstać 30.

Wicestarosta Maria Barbara Chomicz informuje również, że od 10 listopada rozpoczął swoje funkcjonowanie na terenie powiatu opoczyńskiego wyjazdowy zespół wymazowy.

 

Powiat Opoczyński wystąpił do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o chryzantemy pozyskane w ramach rządowej pomocy od sprzedawców i producentów kwiatów. – Ustawiliśmy te chryzantemy w ilości 450 sztuk w ważnych miejscach pamięci – informuje starosta opoczyński Marcin Baranowski.

Jak mówił starosta chryzantemy ustawione zostały m.in. przy szańcu Hubala w Anielinie. Tam 30 kwietnia 1940 roku zginął Henryk Dobrzański. Gdzie został pochowany, do dzisiaj nie wiadomo. Instytut Pamięci Narodowej szuka szczątków Hubala na cmentarzu parafialnym w Kraśnicy. Właśnie tu prowadzone są prace ekshumacyjne, wyjaśnia starosta opoczyński Marcin Baranowski.